Różnice między sauną parową, a suchą

Istnieją różne rodzaje saun, a każda z nich jest rekomendowana dla innych osób.
Najczęściej wybieranymi typami saun są parowa oraz sucha. W saunie suchej, inaczej zwanej fińską, temperatura potrafi osiągać wartość do 100 stopni Celsjusza, przy stosunkowo niewielkiej wilgotności powietrza, która powinna wynosić od 5 do 10%.
W odróżnieniu od sauny suchej w saunie parowej, zwaną także łaźnią rzymską, temperatura nie jest aż tak wysoka, bo osiąga ledwie wartość 50-60 stopni.
Wilgotność w łaźni rzymskiej jest jednak znacząco wyższa, niż w saunie fińskiej, bo sięga nawet do 60%.
Łaźnia rzymska jest szczególnie polecana dla osób zaczynających swoją przygodę z sauną, może być dodatkowo łączona z aromaterapią.
Obydwa rodzaje saun poprawiają samopoczucie i mają właściwości prozdrowotne.
Czy wizyta w saunie jest odprężająca?
sauny drewniane
Z pewnością korzystanie z sauny niektórym osobom może wydawać się przeżyciem dość nieprzyjemnym. W końcu chodzi o to, żeby wejść do bardzo rozgrzanego pomieszczenia i się porządnie wypocić. Są przerażeni samą myślą znalezienia się w pokoju, w którym temperatura osiąga nawet 90 stopni.
Na domiar złego po wyjściu trzeba zażyć zimnej kąpieli.
Prawda jednak okazuje się inna ? korzystanie z sauny wcale nie jest przerażającym przeżyciem.
Pomaga się ciału zrelaksować i odprężyć, a powtarzające się cykle ciepło-zimno eliminują napięcie mięśniowe. Wizyta w saunie wcale nie musi się kojarzyć z czymś męczącym, ciekawym zjawiskiem jest to, że osoby po wyjściu wydawały się mieć więcej energii i ogólnie lepsze samopoczucie.
Z czego wykonana jest balia ogrodowa?
Większość balii ogrodowych wyglądem przypominają walec, mogą być wyższe lub niższe, w zależności od modelu.
Są przeznaczone do korzystania na zewnątrz budynku. Średnica balii kąpielowych może być różna, ale zazwyczaj mieści się w przedziale od 1,5 metra do nawet 2,5. Balie ogrodowe najczęściej wykonuje się z wysokiej jakości drewna, które jest odporne na wysokie oraz niskie temperatury. Do konstrukcji balii kąpielowych używa się świerku syberyjskiego lub termodrewna.
Mogą być jednak wykonane z innych materiałów, takich jak włókno szklane czy polipropylen. Ważną częścią takich balii jest piecyk, często opalany na drewno, który podgrzewa wodę.
Może on być zamontowany wewnątrz, jak i na zewnątrz konstrukcji.
.